Liberator

Промислові котли

Переваги котлів LIBERATOR PRO:

 • Термін експлуатації більше 10 років.
 • Іспользованіе високоякісної сталі перлітного і аустенітного класів для виготовлення теплообмінника;
 • Власне ПО;
 • Можливість роботи на різних видах твердого палива: пелети з деревини, агропеллет, тріска, вугілля марки ЕСО, і т.д.
 • Автоматизація процесів подачі палива, розпалювання, золовидалення, підтримки заданої температури подачі теплоносія, підтримки заданого розрядження, блокування роботи котла по аваріях і т.д.
 • Плавне модулювання потужності методом лінійно-ступеневої регулювання;
 • Похило-ПЕРЕШТОВХУЮЧОЮ решітка;
 • Пневматична очищення поверхонь нагріву;
 • Програмування параметрів роботи котла в залежності від потужних навантажень;
 • Багатофункціональний сенсорний контролер, що дозволяє управляти всіма процесами теплогенерації, без установки додаткового автоматики;
 • Інтелектуальне каскадирование теплогенеруючого обладнання;
 • Можливість роботи без постійної присутності обслуговуючого персоналу;
 • Можливість установки і використання процесу диспетчеризації для віддаленого контролю;
 • Підвищення ККД шляхом природного нагрівання вторинного повітря від котлоагрегату;
 • ККД до 92%;
 • Компактність і сучасний дизайн;
Автоматические пеллетные горелки LIBERATOR POWER

Модельний ряд

Компанія «ЛІБЕРАТОР» представляє серію автоматичних твердопаливних котлів LIBERATOR PRO в діапазоні робочих потужностей 250-1000 кВт, призначених для теплопостачання індивідуальних житлових будинків, споруд комунально-побутового і промислового призначення, обладнаних системами опалення.

Основним видом палива для котлів є пелети з деревини та агропелети. Як додатковий вид палива може використовуватися тверде паливо: тріска, дрова, вугілля марки ЕСО і т.д. Котли розроблені для експлуатації в системах опалення з надлишковим тиском до 0,6 Мпа.

Конструкція котлів серії LIBERATOR PRO складається з: вузла подачі палива, камери спалювання, теплообмінника, системи золовидалення (пневматична і механічна), комплексу примусового наддуву повітря (первинного, вторинного, рециклінг) і видалення димових газів, шафи управління з консольно-сенсорною панеллю оператора.

 

 • Вузол подачі палива складається з оперативного бункера і осьових шнеків, пов'язаних каскадно, через механічний переривник, що забезпечує неможливість поширення горіння палива в оперативний бункер. Геометрія кожуха шнеків, а також крок і кут атаки робочої поверхні, забезпечують транспортування різних видів твердого палива, безперебійно і з мінімальним механічним впливом на фракцію палива. Оперативний бункер розроблений і забезпечений вузлом «живе дно», що відповідає за обвалення палива, що робить неможливим зависання його на стінках, а також є конструктивна можливість збільшення обсягу, шляхом установки додаткового борту.

 

 • Камера спалювання - це вузол де відбувається займання та горіння палива. Автоматичний підпал палива здійснюється за рахунок карбід кремнієвих елементів за унікальною багатоточечной схемою. Це дозволяє виконати підпал палива, в максимально короткий час з мінімальною стартовою порцією, що знижує рівень диму при запалюванні і забезпечує плавне запалення палива, виключаючи ефект «піролізного всплеску». Конструктивно запалювальні елементи знаходяться під наддувом первинного повітря, що виключає їх перегрів і вихід з ладу. Камера спалювання оснащена керамічною футеровкою і системою рухливих колосників, виконаних зі спеціального жароміцного і зносостійкого сплаву. Ці інноваційні рішення забезпечують стійкість камери згоряння до впливу високих температур, а також розподіл палива по всій площині згоряння, тим самим збільшуючи ККД котла.

 

 • Теплообмінник – це вузол, який відповідає за передачу теплової енергії між теплоносієм і продуктами згоряння палива. Теплообмінник 3-х контурний жаротрубного типу з горизонтально розташованими пучками теплообміну, виготовлений з високоякісної сталі, з використанням сучасних технологій в області зварних з'єднань і контролю якості зварних швів. Конструкція теплообмінника розрахована і підібрана таким чином, щоб забезпечити максимальний теплозйом , що призводить до підвищення ККД до 92%.

 

 • Система золовидалення – це комплекс заходів спрямованих на очищення теплозйомних поверхонь від продуктів згоряння палива. В даному обладнанні реалізовано два методи видалення золи: механічний і пневматичний. Механічний метод заснований на системному русі колосникових каскадів відносно один одного. Це дозволяє переміщати крупно-зважені фракції в область золоприймача. З-під колосникової зони, золовидалення здійснюється за допомогою «стокера» - унікальної розробки конструкторського відділу компанії «Лібератор», також в золоприймач. Переміщення продуктів згоряння за межі котла (очищення золоприймача) відбувається за рахунок електромеханічного приводу, робочим органом якого є осьовий шнек. Дрібно-зважені фракції, які осідають на горизонтальних пучках теплообмінника, видаляються за рахунок передового методу - «пневмообстріл». Суть методу полягає у викиді невеликої порції стисненого повітря з великою швидкістю в жаротрубну частину теплообмінника. Внаслідок «пневмообстрілу» дрібно-зважені фракції переносяться в хвостову частину котлоагрегату та видаляються через димосос.

Згідно п. 9.4. ДБН В.2.5-77-2014 установка для очистки димових газів (циклон) не передбачена при виконанні умови A*B≥5000,

де А - вміст золи на робочу масу палива,%;

В - максимальна годинна витрата палива, кг.

Виходячи із зазначеного вище, застосовуючи даний розрахунок для котла з максимальним показником потужності 1000 кВт (витрата палива при даній потужності становить 250 кг/год) і паливом з зольністю до 20%, включно, (для розрахунку прийнятий вид палива - гранула з лушпиння соняшнику з калорійністю не нижче 4000 ккал / кг), маємо дотримання умови, зазначеного в п.9.4 ДБН В.2.5-77-2014, що дає право не використовувати циклон між котлом і димососом для обладнання серії LIBERATOR PRO.

 

 • Комплекс примусового наддуву повітря складається з: контурів первинного повітря (повітря подається в зону займання і в першу підколосникову зону), вторинного повітря (повітря подається через повітряні канали, що підігріваються футеровкою камери згоряння в надколосниковий зону по двум жолобам, кожен з яких оснащений 7-ю регульованими форсунками, що дозволяє розподілити подачу вторинного повітря на всю довжину камери згоряння) і рециклінгу (канал, через який частина потоку димових газів, що володіють високою температурою, примусово направляється до другої частини подколосніковой зони). Подібна структура примусового наддуву дозволяє виходити на необхідні показники потужності з мінімальною витратою палива. Усі приводи регулюються частотними перетворювачами, що дозволяє економити 30% витрат на електропостачання.

 

 • Система відведення відпрацьованих газів забезпечує переміщення дрібно-зважених фракцій і летючі складові продуктів згоряння палива в димохід.

 

  • Шафа управління з консольно-сенсорною панеллю оператора

Система управління являє собою комплекс автоматичних блоків формування команд різних рівнів, контрольно-вимірювальних приладів, узгоджених в єдину структуру за допомогою контролера - консольно-сенсорної панелі оператора.

Дана система дає можливість в реальному часовому масштабі відслідковувати показання контрольно-вимірювальних приладів, відображає стан всіх вузлів котлоагрегату. Інтелектуальна система управління, базуючись на отримані дані від контрольно-вимірювального обладнання та необхідної потужності навантаження, використовуючи канали зворотного зв'язку, реалізовує алгоритми оптимізації процесу горіння, формуючи вихідні команди вузлів котлоагрегату, що беруть участь в процесі спалювання палива.

Дана складна структура управління дозволяє з високою точністю управляти будь-яким параметром, який впливає на теплообмінні процеси і це дозволяє досягти максимального ефекту від згоряння будь-якого типу палива, своєчасно діагностувати і скорегувати роботу котлоагрегату не допускаючи виходу в аварійні режими за допомогою одного з контрольованих параметрів (високий-низький тиск, висока температура, низьке розрідження).

Система управління дозволяє каскадно підключити і керувати групою котлів: по регулюванню потужності, включенню / виключенню котлів; виходячи з необхідного теплового навантаження, зумовленої тимчасовими і сезонними умовами.

Алгоритм роботи програмного забезпечення обчислює навантаження котла і задає виконавчому органу команду на збільшення або зменшення подачі палива і первинного, вторинного повітря, а також роботу димососа.

Всі двигуни приводів (подачі палива, вторинного і первинного повітря, приводу колосникових грат, димососа) управляються через частотні перетворювачі, що забезпечують коректну роботу.

Забезпечення безпечної і безперебійної роботи котла здійснюється автоматичною системою захисту.

Продукція ТОВ «Лібератор» включає в себе три основних принципи: інноваційність, економія, ми поряд

Інноваційність. LIBERATOR - перший український виробник інноваційних автоматичних пелетних котлів та пальників, що працюють на твердому природному паливі.Вся продукція, яку ми виробляємо, розробляється своїм конструкторським бюро, включаючи конструкцію обладнання та розробку програмного забезпечення.

Економія. Пелетні котли LIBERATOR працюють на поновлюваному, недорогому сировину - пелети. Економічність цього біопалива досягає 68% по відношенню до газу для опалення приміщень.

Ми поряд.Починаючи з передпродажних консультацій, безкоштовних пуско-налагоджувальних робіт і закінчуючи сервісним обслуговуванням устаткування.