Liberator

Все про пелети

В Україні завжди найзручнішим, екологічним та дешевим видом палива був природний газ. У 2015 році державне регулювання цін на газ було скасовано, після чого його поставки на промислові підприємства та інші господаскі суб'єкти почали здійснюватися на ринкових умовах. В Україні за два роки газ подорожчав майже в 10 разів: з 0,72 до 6,8 грн за кубічний метр. При цьому, експерти відзначають, що ціна на цьому не зупиниться, адже тариф прив'язаний до вартості імпортного газу і залежить від курсу долара. Все це змушує шукати альтернативні джерела тепла в якості заміни. Чи існує розумна альтернатива газовому опаленню? Чи можуть дрова, вугілля, мазут, дизельне паливо і пелети бути такою альтернативою?

 

Дрова мають такі недоліки, як велика площа для зберігання, неможливість автоматизувати процес завантаження в котел, висока зольність, використання ручної праці.

Недоліки вугілля в тому, що воно стало дорогим і менш доступним, потребує спеціальних складських приміщеннь, екологічно менш чисте, з високою зольністю.

Мазут і дизельне паливо не вигідні економічно, до того ж потребують особливого зберігання.

Стає очевидним, що пелети (паливні гранули) - єдиний вид палива, який може бути справжньою альтернативою природному газу. Тільки пелети мають стабільно високу якість, безпеку, екологічність і найголовніше - можливість автоматизувати управління процесом горіння.

 


деревні пелетиПелети - це циліндричні спресовані відходи деревообробки, сільського господарства (лузга соняшника, овес, кукурудза і ін.), торфу. В якості сполучної речовини виступає основний компонент рослин - лігнін, що пластифікуеться в процесі грануляції під дією високої температури. Процес формування пеллет відбувається під тиском близько 300 атм, без будь-яких добавок і клею. Довжина пелет в середньому має від 10 до 30 мм, та від 6 до 10 мм в діаметрі.

 

 

деревні пелети Паливні гранули є екологічно чистим видом палива. При спалюванні пелет в атмосферу викидається стільки ж вуглекислого газу, скільки утворилося при природному розкладанні деревини. Застосовуються для спалювання в пелетних котлах. Одне з найважливіших переваг пеллет - висока і постійна насипна щільність, що дозволяє відносно легко транспортувати цей сипкий продукт на великі відстані. Завдяки правильній формі, невеликому розміру і однорідної консистенції пелети можна пересипати через спеціальні рукави, що дозволяє автоматизувати процеси завантаження-розвантаження і спалювання.

Пелети, як паливо, підрозділяються на такі сорти:

  • «Білі пелети» (Пелети преміум сорту);
  • Індустріальні пелети;
  • Агропелети (Паливо стандартної якості).

«Білі пелети»

Light pellets«Білі пелети» (Пелети преміум сорту) - (цей термін часто використовується покупцями) - вони мають світлий колір. Такий колір досягається завдяки проведенню окорки деревини перед її дробленням і гранулювання, а так само правильним сушінням деревини. Пелети преміум сорту зазвичай виробляються з тирси м'якої або твердої порід деревини, що не містить кори дерева. З березня 2010 року єдиною системою сертифікації для Європи є сертифікація по «EN 14961-2»: «EN Plus-A1» (преміум пелети для домашніх котлів опалення), «EN Plus-A2» (пелети стандартної якості для домашніх котлів опалення), «EN-B» (пелети промислового призначення). Теплотворна здатність таких пеллет 4200 ккал/кг. Перевага білих пеллет - низька зольність (0,5% і нижче). Всі європейські виробники пелетних котлів наполегливо рекомендують використовувати в якості палива «білі пелети». Головним недоліком таких пеллет є висока ціна, що віддаляє окупність витрат на переобладнання системи опалення на тривалий період.

Індустріальні пелети

Індустріальні пелетиІндустріальні пелети. Теплотворна здатність таких пелет не відрізняється від «преміальних», але колір вже темніше. Це пов'язано з присутністю кори дерева, а так само мінеральним включенням (земля, пісок), що потрапили в пелети на стадії їх виготовлення, зберігання або транспортування. У лабораторії зазвичай не розділяють поняття зола і шлак і пишуть просто зольність. Якщо показники зольності пелет вище 2-3% - це означає, що в пелет присутній шлак. Шлак небезпечний тим, що при взаємодії з високою температурою не вилітає в димову трубу як зола, а затвердіває і накопичується в пальнику і на колосниках, що в підсумку призводить до аварійної зупинки агрегату. Далеко не всі пелетні котли можуть працювати на цьому паливі. Багато європейських виробників не рекомендують використовувати такі пелети через загрозу поломки котлів. Продукція ТМ Liberator повністю спроектована і зроблена в Україні, адаптована під українські умови та пелети з високою зольністю.

Агропелети

АгропелетиАгропелети. Паливо стандартної якості. Такі пелети виробляють з відходів лущення гречки, насіння соняшнику. Дані пелети мають дуже темний колір. Їх теплотворна здатність - 3900 ккал / кг, а зольність 3% і більше. Як правило, їх використовують для спалювання у великих котлах, для площ від 1000 м2. Застосування таких агропелет дуже вигідно економічно і практично не завдає шкоди навколишньому середовищу, адже продукція сільського господарства - насправді дуже швидко відновлюваний ресурс. Основна перевага агропеллет - їх ціна.

 

Тому, агропеллет - це найефективніша альтернатива газовому опаленню. Агропелети не є вибухонебезпечними і не схильні до самозаймання при різкому збільшенні температури. Протягом довгого терміну зберігання, паливні гранули не втрачають своїх первинних властивостей, вони не схильні до гниття. При спалюванні агропеллет утворюється невелика кількість вуглекислого газу. Також перевагою використання агропеллет є їх доступність і відсутність дефіциту. Україна є найбільшим в світі виробником соняшникової олії. За різними оцінками, в Україні за рік утворюється від 750 тис. тонн до 940 тис. тонн лушпиння, яке може бути вихідною сировиною для виробництва пелет. Основний недолік агропеллет - це висока зольність. Не всі пелетні котли можуть працювати на паливі з високою зольністю. Необхідно відмітити, що котли Liberator - це відмінне ефективне рішення для використання агропеллет. Крім можливості застосування найдешевшого палива, вони автоматизовані, тобто практично такі ж зручні у використанні, як і газові теплогенератори. При їх обслуговуванні не потрібен великий штат персоналу, що істотно скорочує експлуатаційні витрати.

показники розвитку ринку пелет

структура пеллетного ринку